Erzincan İl Müdürlüğü
 

Gönül Elçilerinden Kardelenlere Ziyaret 28 Mart 2013

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ilimizde hizmete açılan Çocuk Evleri  Valimiz Sayın  Selman Yenigün’ ün eşi  Sayın Gülsen Yenigün ve  Gönül Elçileri  tarafından ziyaret edildi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2014 yılı sonuna kadar yatılı kuruluşlarını kapatarak ev ortamına geçmeyi planlaması doğrultusunda ilimizde açılan üç adet Çocuk Evi ilimiz Gönül Elçilerinden Valimiz Sayın  Selman YENİGÜN’ ün eşi Sayın Gülsen Yenigün, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Yüksel Çakır'ın eşi Sayın Yasemin Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İlyas Çapoğlu'nun eşi Sayın Ayşe Çapoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Yurt ve Çocuk Evlerinden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Galip Sökmen tarafından ziyaret edildi.

Sayın Gülsen Yenigün ve beraberindekiler çocuklarla sohbet ederek onlarla yakından ilgilendi. Çocuk Evleri'nin muhitlerinin iyi olması ve iç dekorasyonlarının burada kalan çocukların zevkine göre yapılmış olmasının çocukların yurt ortamından ev ortamına adapte olmalarını kolaylaştırdığını söyleyen Sayın Gülsen Yenigün, bu konuda üstün gayret ve çaba gösteren Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Abdullah Yurt nezdinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sayın Gülsen Yenigün ayrıca Çocuk Evleri’nin bir aile ortamı içerisinde olduğunu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sayın Gülsen Yenigün'ün ziyareti esnasında, yaklaşık bir aydır hizmet veren Çocuk Evlerinde kalan çocuklara göstermiş oldukları yakın ilgi ve alaka  çocuklar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılık buldu. Evde kalan çocuklar kendilerine sunulan bu imkanlara karşılık başarı sözü verdiler.

Her ilin sosyal-kültürel ve fiziksel yapısı içinde çocuk yetiştirmeye uygun bölgelerinde, tercihen il merkezinde, okullara ve hastanelere yakın, bağış olarak alınan ya da kiralanan apartman dairesi veya müstakil dairelerde, çeşitli yaş grubu 6-8 çocuğun bir ev ortamı oluşturularak, korunma ve bakım altına alınan çocukların bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerinin, eğitimlerinin ve bir meslek sahibi olarak topluma yararlı kişiler olarak yetiştirilmelerinin sağlaması hedefiyle oluşturulan Çocuk Evleri hizmetinin devamı noktasında; ilimizde bu tür hizmetlere hayırsever işadamlarımızın öncülük etmesinin topluma pozitif katkıları olacağı temennisi ile ziyaretler tamamlandı.

hjkn4    hjkn3   hjkn2   hjkn1