Bereket Ormanı Yeni Fidanlarıyla “Bereketlendi”

Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde 81 ilde hayata geçirilen “Gönül Elçileri Bereket Ormanları” projesi kapsamında İlimizde de 2015 tarihinde Esentepe Mevkiinde oluşturulan Bereket Ormanında kuruyan fidanların yerine yenisi dikilerek bakımı yapıldı ve çevre temizliği yapıldı.

Etkinliğe İl Müdürümüz Sayın Muhammer DOĞAN, İl Orman İşletme Müdürü Sayın Tekin IŞIK, Erzincanlı Gönül Elçileri, kuruluşlarımızda hizmet alanlar katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Sayın İl Müdürümüz: “Çocuklarımız sevgiyle büyür. Doğayı, yeşili ve ormanı seven her çocuk mutludur ve her zaman çevresine pozitif enerji yayar. Orman sevgisi aynı zamanda vatan sevgisinin içerisinde yer alır. Amacımız bütün çocuklarımızı sevgi ile donatıp geleceğe hazırlamaktır. İşte bu fidan dikimi etkinliği de umut edilir ki bu amaca hizmet versin. Her çocuğumuz kendine bir fidan dikip, o fidanın büyümesine tanıklık edecektir. Bu sayede çocuklarımızın sorumluluk duygusu pekişecektir. Ayrıca tüm yurtta oluşturulan Gönül Elçileri Bereket Ormanlarını da böylece geliştirmiş, korumuş olacağız.” dedi. Ayrıca etkinlik için yer ve fidan temin ederek etkinliğe katkı sağlayan Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ettiğini belirtti.