Engelsiz Eğlendiler.

  2015 yılında İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmete açılan, tüm gelirleri engelli bireylerimizin sosyal etkinlikleri için kullanılan Engelsiz Kafe de eğlence programı düzenlendi.
Programa İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşumuz olan Engelsiz Yaşam Merkezi ve İl Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren Polican24 Özel Bakım Merkezinde kalan engellilerimiz katıldı.
Engelsiz kafede hazırlanan eğlence programında canlı müzik eşliğinde engelli bireylerimiz gönüllerince eğlendiler.

   Yapılan Program hakkında bilgi veren İl Müdür Vekilimiz Mehmet Rufai YAĞCIOĞLU; İl Müdürlüğü olarak Bakıma ve korunmaya muhtaç Engelli bireylere, engel gruplarına yönelik bakım, ve rehabilitasyon hizmeti sunmak, toplumsal hayata katılmalarına ilişkin sosyal hizmet programları oluşturmak, geliştirmek ve uygulamak amacıyla Kuruluşlarımızda bakım ve koruma altında bulunan engelli bireylerimize sosyal psikolojik, fiziksel Bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetler alanında hizmet vermekteyiz. 2015 yılından beri hizmete açılan ve tüm geliri engelli bireylerimiz için kullanılan Engelsiz Kafede sürekli olarak engelli bireylerimiz için hem il müdürlüğü hem ’de diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları gibi birimler engelli kardeşlerimiz için gezi, piknik, eğlence gibi programlar tertip ederek kardeşlerimizin sosyal aktivitelerini sağlamaktayız dedi.
Bizlerde Aile ve Sosyal Politikalar Ailesi olarak Engelli bireylerimiz için yapılan programlarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Unutmayalım ki Hepimiz Birer Engelli adayıyız.