İl Müdürlüğümüzde 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Etkinliği Düzenlendi.

     11 Ekim dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla, İl Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Çekom ve Çocuk Evleri Sitesinde bakım ve koruma altında olan kızlarımızın hazırlamış olduğu programa İl Müdürümüz Muhammer DOĞAN, İl Müdür Yardımcılarımız Mehmet Rufai YAĞCIOĞLU ve Yunus ALBAYRAK Erzincan Müftülüğü Vaizesi Latife ARAS, Kuruluş Müdürleri ve kızlarımız katıldı.
        Program Çocuklarımızın hazırlamış olduğu şiir, Hadis-i Şerif ve kısa hikâyelerle devam etti. Erzincan Müftülüğü vaizesi Latife Hanım tarafında İslam da Kız çocuklarının yeri ve önemi ile ilgili çocuklarımıza bilgiler verdi. Program İl Müdürlüğümüz Personeli Sosyal Hizmet Uzmanı Melek Oktay ve PDR Meslek elamanı Elif Mutlu tarafından Çocuklarımıza etkili iletişim kurma yolları stresle başa çıkma yolları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
            Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan İl Müdürümüz Muhammer DOĞAN ; Türkiye’nin girişimleriyle Birleşmiş Milletler nezdinde her yıl 11 Ekim tüm dünyada Kız Çocukları Günü olarak kutlanmaktadır. Bizlerin tüm çalışmalarının hedef kitlesi şüphesiz ki siz geleceğimiz olan çocuklarımızdır. Sizlerin kaliteli bir yaşamı ve aydınlık bir geleceği olmasını hedefliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Elbette bu süreçte sizlere de düşen görevler vardır. Bunlardan biri de hepinizin bu imkanların kıymetini bilmesi, size kucak açan bu büyük devlete en faydalı şekilde hizmet verebilecek konumlara gelmeniz ve bunun içinde derslerinize gerekli ehemmiyeti vermenizdir. İsteğimiz akademik başarınızla, sosyal etkinliğinizle, spor faaliyetlerinizle hep ön planda olmanız ve bizleri her daim gururlandırmanızdır. Tüm kız çocuklarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları günlerini kutlar sağlıklı uzun ömürler dilerim dedi.
 
Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Kızlarımızın 11Ekim Dünya Kız Çocukları Günlerini Kutlarız. Biz Büyük Bir Aileyiz.