İl Müdürümüz Muhammer DOĞAN'ın 18 Mart Şehitler Günü Anma Mesajı

   

     Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olarak tarihin akışı üzerinde, belirleyici bir rol oynamış, milletimiz binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve veren, bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklâlimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.
 
   Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Ulusunun belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk ulusunun kahramanlık ve fedakarlığının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.
 
   Çanakkale Zaferi, kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır. Çanakkale Savaşları’nın Türkiye’nin geleceği açısından doğurduğu sonuç Mustafa Kemal gerçeğidir. Ulusumuzun bağrından yetişen bu büyük önder, ilk kez Çanakkale siperlerinde parlamış, ulusun güvenini kazanmış, ümidi olmuştur.

  Çanakkale Zaferi’nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır. Çanakkale’ye ve Şehitlerimize sahip çıkmak; geleceğimize sahip çıkmaktır.
           
   Herkes iyi bilmelidir ki aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.
         
   Çanakkale   Zaferi   ve   Şehitler   Günü      münasebetiyle;    Büyük  Önder   Atatürk’ü, Çanakkale  Şehitlerimizi ve  bugüne  kadar  bu  vatan  için  canlarını feda etmiş  tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum. 


               Muhammer DOĞAN
                      İl Müdürü