"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri” Kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü Personeline Eğitim Düzenlendi.

      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Bakanlığımız Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede kurumlar arası koordinasyon, iş birliği ve farkındalık çalışmaları kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personeline yönelik eğitim düzenlendi.
Erzincan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü personellerinden sosyal çalışmacı Mervenur YILMAZ ve sosyolog Merve KILIÇ tarafından verilen eğitimde "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" konusunda sunum yapıldı. 
    Eğitimde; kadına yönelik şiddetin tanımlarının, türlerinin ve yaygınlığının ve kadına yönelik şiddetin kadınlar, çocuklar ve toplum üzerindeki etkilerinin anlaşılması, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat konusunda bilgi verilmesinin haricinde  kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgilendirme yapıldı.