Şehidimiz Adem Akpınar Son Yolculuğuna Uğurlandı.

    05.01.2018 tarihinde Irak'ın kuzeyindeki Türkiye sınırına yakın Kaniraş bölgesinde yürütülen Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kurak operasyonunda şehit olan hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar son yolculuğuna uğurlandı.
 
    Şehit Sözleşmeli Er Adem Akpınar’ın, Terzibaba Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekili Sayın Sebahattin Karakelle, Gümüşhane Milletvekili Sayın Cihan Pektaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, İl Müdürümüz Muahmmer Doğan,kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, polis ve askeri erkan ile şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Terzibaba Camii’nde öğlen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehidimizin naaşı salavat ve tekbirler eşliğinde tören mangasınca ve vatandaşların tekbirleri eşliğinde bir süre omuzlarda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Adem Akpınar’ın naaşı Erzincan garnizon şehitliğinde  okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde toprağa verildi. 
Şehitlikteki defin töreninin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy,İl Müdürümüz Muhammer Doğan ve beraberindeki protokol mensupları şehidimizin baba ocağına giderek, ailesine ve sevenlerine sabır temennisinde bulundular. Bizlerde Aile ve sosyal Politikalar Ailesi olarak Şehidimize Allah’tan Rahmet, Kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.