Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz İle, Kahvaltı Programı Düzenlendi.

      Şehit yakınları ve gazilerin kaynaşması ve devletin her daim yanlarında olduğunu hissettirmek maksadıyla düzenlenen kahvaltıya Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Hanımefendi Hatice Arslantaş, 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral Sayın İsmail Serdar Savaş ve eşi, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sayın Mehmet Özoğlu, Belediye Başkan Vekili Sayın Melahat Çalık, İl Müdürümüz Muhammer Doğan, askeri ve mülki erkân ile şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.

       Programın açılış konuşmasını yapan konuşan Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürümüz Muammer Doğan konuşmalarında; Siz değerli şehit ailelerimiz kıymetli gazilerimiz. İl Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz kahvaltı programına öncelikle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Dün 22 aralık Sarıkamış destanının seneyi devriyesiydi, aralık ayının soğuğunda Allahuekber dağlarında sonsuzluğa yürüdüler ve tek bir amaçları vardı vatan savunması, vatanın birliği, asla geri dönmediler geri dönmeyi ’de hiç akıllarına getirmediler. Aynı ruhu Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kurtuluş savaşında, Kıbrıs’ta Aynı ruhu 15 Temmuzda gördük. Üzerinde yaşadığımız topraklarda geleceğe bağımsız hür bakabiliyorsak bu ruhun ve bu ruh pahasına verdiğimiz şehitlerimizin sayesindedir. He vatanın her toprağın kutsaldır ancak güzel anayolumuzun her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bizlere emanet bırakılmıştır. Bu vesileyle bizlerde devlet olarak Erzincan valiliği ve bakanlık olarak şehitlerimizin siz değerli hatıralarına imkânlar ölçülerinde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Sizlere bu programa katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum dedi.
        Ardından şehit aileleri ve gazilerle aynı sofrayı paylaşan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, burada sohbet ederek, şehitliğin ve gaziliğin önemine vurgu yaptı. Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. İnsan doğar yaşar ve ölür. Sizlerin çocukları vatan müdafaası esnasında canlarını bu vatan için feda ettiler. Ne kadar gurur duysanız azdır. Bu vatan için yaptıklarınızı hiç kimse unutmayacaktır. Programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

         Erzincan Valiliği ve ilgili makamların şehit ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini dile getiren şehit aileleri, gaziler ve yakınları, tertip edilen bu davet için emeği geçenlere teşekkür ettiler.